Prsteny


Jak vybírat prsteny?


Prsteny z e-shopu steel-edge.cz jsme rozdělili do několika přehledných kategorií, takže můžete vybírat nejen podle ceny a obliby, ale i materiálu, účelu (snubní a zásnubní prsteny, pečetní prsteny) nebo pohlaví toho, kdo bude prsten nosit (dámské a pánské prsteny).

Sehnat snubní či zásnubní prsten, se kterým vás žádná žena neodmítne, je tak u nás hračka.

Věříme, že informace a tipy jak vybírat prsteny vám budou při nákupu k užitku!

 

Prsteny podle materiálu:


Zlato

Tento ušlechtilý, barevně i tvarově stálý drahý kov je využíván pro výrobu snubních, zásnubních a jiných prstenů. Vedle dražších prstenů z klasického zlata se oblibě těší cenově dostupnější a moderní prsteny z tzv. bílého zlata, jimiž je bohatě zásoben právě náš e-shop.

 

Stříbro

Stříbrné prsteny jsou oblíbenou a levnější variantou zlatých prstenů, jejich ceny začínají na několika set korunách. Prsteny ze stříbra slouží jako univerzální dárky pro nejrůznější příležitosti. Snad s výjimkou svateb a zásnub – pevnost manželského svazku je vhodnější zpečetit odolnějším, zlatým prstenem, jelikož stříbro přeci jen rychleji podléhá korozi a opotřebení.

 

Chirurgická ocel

Prsteny z chirurgické oceli představují stále populárnější alternativu zlatých snubních prstenů, a to zvláště mezi mladší generací. Nejenže tyto prsteny stojí méně, ocel navíc vyniká značnou odolností, tvrdostí a krom toho je zdravotně nezávadná a antialergenní.

 

Palladium a platina

Palladium, a jemu podobná platina, je drahý kov stříbřitě bílé barvy, jenž tvrdostí a odolností překoná zlato. Oba materiály jsou hypoalergenní, prsteny z nich vyrobené navíc poměrně levné. Prstenů z palladia a platiny se tak nemusejí bát ani alergici, ani jejich peněženky.

 

Wolfram

Wolfram je drahý kov, z nějž se vyrábí stále žádanější šperky. Také wolframové prsteny z naší nabídky vynikají odolností a tvrdostí, v nichž předčí tradiční drahé kovy. Na prstenech z wolframu dále oceníte příznivou cenu – prsteny z našeho e-shopu pořídíte i za méně než 1000 Kč!

 

Prsteny podle účelu:


Zásnubní prsten:

Zásnubní prsten, jak název napovídá, symbolizuje skutečnost, že je žena zasnoubena, čeká na svatbu, a prsten by měl její prsteník obepínat od chvíle, kdy ji muž požádá o ruku.

 

Zásnubní prsten je tak jakýmsi předchůdcem toho snubního, a proto nemusí být přímo ze zlata a za desetitisíce korun. Požádáte-li svoji vyvolenou o ruku s našimi zásnubními prsteny ze stříbra nebo z chirurgické oceli, ozdobenými krystaly, odmítnutí se určitě nedočkáte a navíc nemusíte utratit více než tisícikorunu!

 

Snubní prsten:

Odolnost snubního prstenu by měla odpovídat pevnosti svazku manželského. A byť někteří hovoří o 50 letech, kvalitní snubní prsteny ze zlata nebo chirurgické oceli by měly tuto lhůtu určitě přečkat.

Pokud vaše partnerka netrpí alergií na zlato a stříbro (i takové se najdou) nebo strachem ze zlodějů, zlatý snubní prsten by měl být samozřejmostí.  V jiných případech můžete sáhnout po prstenech z chirurgické ocele, které si s těmi zlatými nezadají ani vzhledově, ani co do tvrdosti a odolnosti vůči oxidaci.

Snubní prsten by měl ideálně zdobit drahý kámen – od levnějších zirkonů přes brilianty až po diamanty.

Nabídka našeho e-shopu je plně otevřena vašim preferencím i finančním možnostem – vybírat můžete ze snubních prstenů ze zlata, stříbra, titanu, wolframu i chirurgické oceli.

 

Prsten jako dárek:

Prsten je univerzální dárek, jejž žádná žena neodmítne. Chcete-li partnerce udělat radost, dopřejte jí krásný prsten, který nemusí být přímo ze zlata – své poslání bezpečně splní i levnější prsteny ze stříbra, z chirurgické oceli, platiny nebo zwolframu, osazené drahými kameny!

 

Prsten na nohy:

Módní záležitostí jsou prsteny nošené na prstech na noze. Pokud chcete být in, vyzkoušejte náš atraktivní stříbrný prsten na nohu s dostatečně širokou obroučkou – 1,5 milimetru.

 

Prsteny podle velikosti:

Jak vybrat prsten tak, aby váš nebo partnerčin prst ani neškrtil, ani z něj nevypadával?

Velikost prstenu se uvádí v milimetrech a vyjadřuje jeho vnitřní obvod. Ten musí korespondovat s obvodem vašeho prstu.

 

Jak změřit obvod prstu?

Omotejte kolem prstu, na němž budete šperk nosit, provázek a v patřičném místě vyznačte délku. Vzhledem k tomu, že obvod prstu v kloubu, přes který je nutné prsten navléci, je vždy širší, doporučujeme měřit právě na tomto místě.

Velikost uvádíme u každého prstenu z našeho e-shopu. A zatímco dražší prsteny nabízíme v jednotlivých velikostech jako samostatné položky, u levnějších prstenů máte na výběr z širší škály velikostí.

S ohledem na přirozené rozdíly v šířce prstů u žen a mužů jsme prsteny rozdělili do samostatných sekcí.

 

Prsteny podle ceny:

V ceně prstenu se v prvé řadě promítají jeho materiál a drahé kameny, jimiž je ozdoben.

Na vrcholku žebříčku stojí pochopitelně zlaté prsteny, jejichž konkrétní cenu spoluurčuje počet a hmotnost osázených diamantů. Velmi módní prsteny z bílého zlata potěší dostupnou cenou.

Levnější a mladými lidmi oblíbenou variantou zlatých prstenů jsou prsteny z chirurgické oceli, teprve po nich následují prsteny ze stříbra a palladia, případně z titanu. Tři posledně jmenované se již tolik nehodí jako prsteny snubní a zásnubní. Při ostatních příležitostech však obstojí s přehledem.

Prsten s brilianty, jejž vám rádi zhotovíme na zakázku, je sice dražší záležitost, zato s ním dobijete srdce kterékoli ženy!

Barva:
velikost:
Výrobce: